audi.auto.pl/best-audi.php

Ocena Top 10 samochodów marki „Audi” 2023

 путаница в названиях существовала на протяжении всей истории авто
0f13f83a Audi to jedna z najpopularniejszych marek w zachodnim przemyśle motoryzacyjnym. Każdy nowy model koncernu VAG jest doskonalszy od poprzedniej wersji: bardziej dynamiczny, wygodniejszy, bezpieczniejszy.

Jednak „oszukany” samochód nie jest wyznacznikiem jego niezawodności. Aby zrozumieć, w jaki sposób jej systemy spełniają wymogi bezpieczeństwa, konieczne jest monitorowanie statystyk awarii tych systemów przez określony czas. Dopiero wtedy można wyciągnąć jakiekolwiek wnioski na temat niezawodności maszyny.

Warto powiedzieć, że „Audi” poprzedniej generacji również nie różni się niezawodnością i stabilnością. Wydanie nowego modelu odbywa się po wyeliminowaniu niedociągnięć poprzednich wersji. Do montażu stosuje się bardziej zaawansowane technologie i materiały. Dlatego rozważ „Audi” nowej generacji, które zostało przetestowane przez kilka lat użytkowania.

W ubiegłym roku salon samochodowy Audi oferuje klientom zupełnie nową gamę popularnych samochodów. Do wyboru sedany, samochody sportowe i rodzinne. Charakterystyczną cechą dealera Audi jest to, że zapewnia klientom szeroką gamę samochodów w różnych kategoriach cenowych. Od klasy średniej do statusu premium. Uproszczone opcje i bardziej „zaawansowane” samochody z wyborem najwyższych ocen niezawodności.„Audi” o wysokim progu niezawodności - to crossovery i sedany, które mają nowoczesny design i wygodne wnętrze ze wszystkimi udogodnieniami, odpowiednie zarówno do podróży rodzinnych, jak i do pracy. Coupe i samochody sportowe, opcje na miejskie drogi i dzikie tereny. Rozważ główne wersje samochodów dealerskich Audi, na które warto zwrócić uwagę dla tych, którzy zamierzają kupić samochód, ale nie mogą dokonać wyboru.

1. Seria TT

Pierwszy model samochodu został wypuszczony w 1998 roku i trwał do 2006 roku (pierwsza generacja). Druga generacja ma uproszczony i trwalszy korpus ze stopu aluminium i stali. W 2015 roku pojawiła się trzecia seria. Status i model technologiczny.

W 2020 roku Audi TT wypuściło idealną wersję samochodu. Zaktualizowany projekt nadwozia spełnia preferencje klientów premium. Swobodna konstrukcja serii „Sport” i mocny silnik o mocy 421 KM. Uproszczone modyfikacje podkreślają pełną moc „żelaznego konia” 231 i 311 KM. Napęd 4 na 4, silnik ze skrzynią biegów. Możesz wybierać między napędem na przednie koła z sześciobiegową manualną skrzynią biegów lub siedmiobiegowym automatem.

Specyfikacje uzupełnia ulepszony układ kierowniczy, pompowana jednostka napędowa, inteligentni asystenci i doskonałe zawieszenie. Wady starych wersji „Audi” zostały wyeliminowane.

Samochody koncernu VAG nie opuszczają czołowych pozycji w ocenach niezawodności. Raport TUV 2019 Top Used Car Reliability Ranking umieścił Audi TT na piątym miejscu na liście kategorii poniżej piątego roku życia. Do 7 lat model ten zajmował trzecie miejsce w rankingu.

Samochód jest prezentowany w jednej wersji dla Rosji - nadwoziu coupe. Model europejski jest bardziej zróżnicowany: 6 opcji do wyboru. Koszt od 2,7 miliona rubli.

2. Seria „A1”

Jeden z budżetowych modeli. Pierwsza aktualizacja tej serii obejmowała: zwiększenie rozmiaru subkompaktu ze względu na platformę „MQB-A0”.

Następna generacja wyróżniała się jasnym i zapadającym w pamięć designem, w którym można prześledzić dynamikę. Zainstalowano nowy sprzęt, który spełnia współczesne wymagania. Zastosowano materiały premium. Wszystko to zwiększyło atrakcyjność samochodu w odpowiednim segmencie.

Pięciodrzwiowy hatchback w odmianie z silnikami benzynowymi: od dziewięćdziesięciu pięciu do stu szesnastu KM. (litr), sto pięćdziesiąt KM (pół litra), dwieście KM (silnik dwulitrowy). „A1” z manualną skrzynią biegów (6 biegów) i automatyczną (7 stopni) jako dodatek do głównych opcji samochodu.

Nadaje się do jazdy miejskiej. Serię cechuje dynamika i niezawodność. Jednak ten model ma minus - hałas w kabinie podczas jazdy. Koncern rozwiązał problem z silnikiem i podwoziem.

3. Seria „A4 i A5”

Modele Audi A4 i A5 są często łączone w jedną grupę. Ale tak nie jest: „A4” to czterodrzwiowy sedan przeznaczony do jazdy po drogach miejskich. „A5” - samochód klasy sportowej z niską pozycją siedzenia „liftback”.

W latach 1994-2001 pierwsza generacja „A4” przeszła przez 5 etapów generacji. Samochód został wyprodukowany na bazie VW Passata. Pasywny, bezpieczny model ze stabilnością kierunkową.

Piąta generacja z całej czwórki łączy w sobie nowe technologie, nowoczesne wnętrze i elegancki wygląd. Maszyna nadaje się nie tylko do pracy, ale również do użytku rodzinnego. Wysoka niezawodność bez reklamacji.

„A4” na rosyjskim rynku samochodowym jest prezentowany w dwóch wersjach: z silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Moc waha się od 135 do 245. Koszt zaczyna się od 2,3 miliona rubli w podstawowej konfiguracji.

W rankingu TUV Report samochód zajmuje dziesiąte miejsce w kategorii do trzech lat. Odsetek awarii jest niski: 3,3. Pięcioletnia „A4” zajmuje 26. miejsce. Procent podziału: 7.

Jednym z najbardziej niezawodnych samochodów marki Audi są dwulitrowe samochody z silnikiem benzynowym. Warto wziąć pod uwagę, że w przypadku przebiegu stu tysięcy kilometrów jednostka „zjada” olej. Wada prowadzi do rozwoju części samochodowych i tworzenia się sadzy. Liftback „A5” zachowuje się odpowiednio.

4. Seria „A6 Allroad”

„Audi A6” pierwszego wydania powstało w 1994 roku. Jego poprzednikiem jest model Audi 100. W 1997 roku ukazał się drugi model, który później stał się popularny w Rosji.

Kolejne modyfikacje pozwoliły naprawić wady starych wersji samochodu, które wpłynęły na popyt konsumentów. Wystarczająco przestronne wnętrze, najnowsza galwanizacja, duży i przestronny bagażnik. Model quattro z napędem na wszystkie koła i silnikiem benzynowym.

Różnice zostały wprowadzone w ostatniej aktualizacji z zeszłego roku: plastikowy zestaw karoserii i zmieniająca się osłona chłodnicy. Podwozie jest dodatkowo zabezpieczone, pneumatyczne zawieszenie ze zmiennym prześwitem do 185 mm poprawiające właściwości jezdne w warunkach terenowych. Zainstalowano „inteligentnych” asystentów do bezpiecznej jazdy podczas przechodzenia przez teren.

Seria z turbodoładowanymi jednostkami wysokoprężnymi „V6 TDI”. Do wyboru trzy opcje: trzylitrowy silnik o mocy od 230 do 350 KM. z. Ośmiostrefowa automatyczna skrzynia biegów. Napęd na wszystkie koła z samoblokującym centralnym mechanizmem różnicowym i automatyczną 8-strefową skrzynią biegów.

„A6” z trzyletnim przebiegiem w rankingu niezawodności samochodów zajmuje 13. miejsce i 14. miejsce w pięcioletnim okresie. Samochód z siedmioletnim przebiegiem na siódmej pozycji. Sprawdzona niezawodność.

5. Seria „Q3 Sportback”

Nowy „Q3 Sportback” trafił do sprzedaży w 2007 roku jako edycja limitowana. W 2011 roku koncern rozpoczął masową produkcję. W 2018 roku „Q3 Sportback” zyskuje maksymalną popularność - to druga generacja crossoverów w stylu coupe. Serie „Q3 Sportback” i „Q3” są podobne: obie mają dynamiczny i sportowy design. Prawie to samo wnętrze, jednak bagażnik jest o 125 litrów mniejszy.

Do wyboru dwa silniki: benzynowy i wysokoprężny. Moc silnika od 151 do 231 koni mechanicznych. „Robot” z siedmioma wariantami prędkości i „mechanika” z sześcioma stopniami sterowania przekładnią.

W rankingu niezawodności zagranicznego przemysłu motoryzacyjnego seria ta zajęła piąte miejsce w kategorii przebiegów trzyletnich. I 21 miejsc poniżej pięciu.

6. Model „Q7”

Pierwszy samochód „Audi Q7” został wydany w 2005 roku. Po 10 latach (w 2015 roku) wypuszczono ulepszony model Audi ze zmodyfikowanym wnętrzem, konstrukcją nadwozia i platformą bazową.

Minimalne wymiary w połączeniu z nowymi technologiami. Oprócz standardowych opcji, a także instalacji na życzenie klienta.

W 2020 roku „Q7” to najnowszy i unikalny projekt roku. Wygodne wnętrze, które przypomina wnętrze modelu Q8.

Do wyboru trzy silniki: od 230 do 285 koni mechanicznych (silnik benzynowy), turbodoładowany silnik wysokoprężny o mocy 340 KM. Siedmiozakresowa skrzynia biegów S-tronic „Robot”.

Ten model jest przeznaczony do ruchu miejskiego. Ale nie do jazdy w terenie. Maszyna idealnie sprawdza się na otwartych przestrzeniach.

Wysoki poziom bezpieczeństwa „Q7”. Drzewce zamontowane w kabinie samochodu Q7 są niezbędne do ochrony pasażerów podczas jazdy.

Oceniony „Q7” w „Raportach konsumenckich” – dziesiąte miejsce. Statystyki oceny opierają się na ogólnym wskaźniku napraw „Q7” i opiniach klientów. Należy zauważyć, że dynamika Q7 nie powinna być ignorowana, jeśli zdecydujesz się kupić Audi.

7. Model S4

Sportowy sedan został wydany w 2019 roku. Duże koła, system dyfuzorów (sprzęgany), kolektor powietrza z chromowanymi wstawkami, aerodynamiczny zestaw karoserii. Wnętrze wykonane z wysokiej jakości materiałów klasy premium.

Turbodoładowany trzylitrowy silnik wysokoprężny o pojemności 350 litrów. z. Wbudowana elektryczna turbosprężarka. Hydrauliczny ośmiobiegowy. Wszystkie te opcje są dostępne w nowym modelu.

Jak dotąd wydanie „Q7” nie jest planowane w Rosji. Samochody sprzedawane są na rynkach zachodnich. Dealer, który wypuścił „Q7”, porównuje go z „A4”, tylko bardziej zaawansowanym i „mądrzejszym”.

8. Model „Audi S8”

Ta seria to sportowy sedan. Pojawił się w zeszłym roku i zdobył uznanie wielu kupców. Tworząc S8, inżynierowie polegali na bazie modelu wykonawczego A8. Wygląd zewnętrzny jest podobny do standardowego stylu sedana, ale istnieją pewne różnice w konstrukcji lusterek i zderzaków. Wnętrze samochodu wygląda tak samo jak w oryginalnej wersji.

Silnik benzynowy w kształcie litery V. Moc około 600 koni mechanicznych. Podstawa samochodu oparta jest na sztucznej inteligencji, która zawsze orientuje się na drodze iw przypadku awarii. Nadzienie technologiczne jest bardziej rozbudowane, a lista opcji jest zmieniona.

W Ameryce S8 jest dostępny w rozszerzonej ofercie. W Europie ósemka jest oferowana w standardzie.

9. Seria E-tron

Główną i najbardziej charakterystyczną cechą „Audi E-tron” jest całkowicie elektryczny silnik. Moc takiej jednostki to 266 koni mechanicznych. Na w pełni naładowanym akumulatorze można przejechać 400 km.

Niezawodny i nowoczesny samochód, który stał się popularny nie tylko wśród młodych ludzi, ale także wśród osób pełnoletnich. Jakość technologii z granic.

10. Seria A7 Sportback

A7 Sportback to samochód sportowy z pięcioma drzwiami. Oryginalna i najnowocześniejsza konstrukcja nadwozia, nowoczesne wyposażenie spełniające wszelkie wymagania techniczne. Szeroka osłona chłodnicy, wąskie reflektory, wydłużona maska.

Sześciocylindrowy silnik o mocy 230 koni mechanicznych. Objętość takiego silnika wynosi trzy litry. Skrzynia biegów z napędem na wszystkie koła i automatyczna z siedmioma wariantami prędkości. Naprawiono główne niedociągnięcia, które występowały w poprzednich wersjach maszyny.

Marka Audi to popularna i niezawodna branża motoryzacyjna, która ugruntowała swoją pozycję zarówno za granicą, jak iw Rosji. Wysokiej jakości materiały i przemyślana technologia, stylowy i świeży design wnętrza, maski, kół łączą się w ścisłym segmencie klasy premium. Samochody do pracy i dla rodziny od 2 000 000 rubli. wbudowane zabezpieczenia, zarówno we wnętrzu samochodu, jak i na wyposażeniu zewnętrznym.

UA: http://audi.kr.ua/best-audi.php